• A soutěž o letenky Air France vyhrává... 30/11/16

   Výhercem soutěže o dvě zpáteční letenky do Paříže se společnosti Air France se stala Martina Doležalová. Výherce bude informována e-mailem. Gratulujeme!

 • Film Janův syn získal Cenu diváků TV5MONDE 30/11/16

   Film Janův syn nejvíce zaujal publikum v soutěžní sekci Výběr české kritiky. Film režiséra Philippa Lioreta zvolila umělecká poradkyně MFF Karlovy Vary Eva Zaoralová. «Osmý film uznávaného režiséra Philippa Lioreta je koncipován jako rodinné drama s detektivní zápletkou, » popisuje snímek Eva Zaoralová.
   Těsně za vítězným filmem Janův syn se umístil snímek Vůně mandarinky režiséra Gilese Legranda. Film vybrala Jana Machalická z Lidových novin. Třetí místo v divácké soutěži patří filmu Christiana Cariona V květnu si dělej co chceš. Film vybral Jan Šmíd z Českého rozhlasu.

 • Zakončení FFF v Praze 30/11/16

   Festival francouzského filmu bude zakončen dnes večer projekcí dalšího předpremiérového filmu Začít znovu režisérky Mii Hansen-Løve v hlavní roli s Isabelle Huppert. Film vstupuje do kin 1. prosince díky distribuční společnosrti Film Europe.

 • Začínají projekce v CineStraru Anděl 28/11/16

   Pražská část festivalu se dnes rozroste o další kino. Ode dneška se můžete vydat na projekce také do CineStaru Anděl.

 • SOUTĚŽ – HEREČKY O NEJLEPŠÍ FOTKY S FRANCOUZSKOU HEREČKOU 27/11/16

   Do konce festivalu mate možnost vyhrát volné vstupenky na festival v Praze.

   Pošlete nám do zpráv selfie nebo fotku s francouzskou herečkou na facebooku. Fotka musí být ve spojitosti s letošním ročníkem nebo francouzskými herečkami. Vyfoťte se herečkou z plakátu, z filmu, s Nicole Garcia nebo z fotek výstavy Herečky.
   Nejlepší fotky dáme na FB a získáte volné vstupenky.

 • Projekce za účasti režisérky Nicole Garcia 27/11/16

   28. listopadu ve 20.30 v kině Světozor osobně uvede projekci filmu Kameny bolesti herečka a režisérka Nicole Garcia. Kameny bolesti je film uvedený v hlavní soutěži letošního festivalu v Cannes. V hlavních rolích tohoto dramatu se představí Marion Cotillard a Louis Garrel.

 • Večer krátkých filmů 26/11/16

   Na programu 19. Festivalu francouzského filmu nebude ani letos chybět oblíbený Večer krátkých filmů, který proběhne v Praze, Brně, v Českých Budějovicích a Ostravě.

   České Budějovice 26/11 ve 20:00 kino Kotva
   Brno 27/11 ve 20:30 kino Scala
   Ostrava 29/11 v 19:30 Minikino
   Praha 29/11 v 18:00 kino Světozor a 30/11 v 18:00 Kino 35

 • Hostem festivalu bude herečka a režisérka Nicole Garcia 25/11/16

   V pondělí do Prahy na pozvání FFF dorazí herečka a režisérka Nicole Garcia, která přijede představit film Kameny bolesti. Hlavních rolí milostného dramatu se ujali Marion Cotillard a Louis Garrel, film byl uvedený v hlavní soutěži letošního festivalu
   v Cannes. Nicole Garcia předstoupí před publikum kina Světozor v pondělí ve 20:30.

 • Zahájení FFF v regionech 24/11/16

   Dnes večer bude zahájen Festival francouzského filmu také v Ostravě, Českých Budějovicích a Hradci Králové.

 • Zahájení 19. Festivalu francouzského filmu v Praze 23/11/16

   Dnes večer začíná 19. ročník Festivalu francouzského filmu! Festival bude slavnostně zahájen v 18h30 v pražském kině Lucerna předpremiérou filmu Tanečnice za účasti režisérky filmu Stéphanie Di Giusto. Zadáno.

   Zahájení pro veřejnost v Kině 35 v 18h30 - Tanečnice
   Zahájení pro veřejnost v kině Světozor v 18h15 - 150 miligramů

   Projekce filmu Poslední metro v Kině 35 ve 21h
   Projekce filmu Agnus dei ve Světozoru ve 21h

   Dnes začíná festival také v brněnském kině Scala.

 • Soutěž - Výběr české kritiky 21/11/16

   Soutěž o Cenu diváků TV5MONDE

   Francouzská televizní společnost TV5MONDE letos opět finančně podpořila soutěžní sekci Výběr české kritiky, ve které jsou uváděny filmy dosud nezakoupené do české filmové distribuce. Filmy v této sekci se utkají o Cenu diváků TV5MONDE. Diváci budou hlasovat pomocí hlasovacích lístků, které budou k dispozici v jednotlivých kinosálech.

   Filmová distribuční společnost, která se rozhodne vítězný film zakoupit do české distribuce, získá finanční podporu na reklamní kampaň k uvedení filmu do kin a na DVD od společnosti TV5MONDE v hodnotě 1500 euro. Distributor se zavazuje, že v kinech film uvede s labelem Ceny diváků TV5MONDE 19. Festivalu francouzského filmu a na DVD umístí spot společnosti TV5MONDE.

   Partnerem sekce je také společnost Air France, která do soutěže věnuje dvě zpáteční letenky Praha - Paříž. Výherce soutěže bude vyhlášen v den zakončení festivalu ve středu 30. 11. v Praze v kině Světozor.

   Pravidla a podmínky
   TV5Monde

 • FFF zve na předpremiéry 18/11/16

   V rámci sekce předpremiér se můžete vydat také na životopisný snímek Jacques-Yves Cousteau: Odysea, který vypráví osudy významného francouzského oceánografa a jeho rodiny. Festival potěší i milovníky animované tvorby filmem Červená želva. Diváci se mohou těšit také na originální komedii Špinavej kšeft, jejíž scénář napsal známý francouzský herec Michel Blanc, který spolu s Romainem Durisem ztvárnil i jednu z hlavních postav filmu. Další výraznou předpremiérou je pak rodinné drama Spravedlnost pro mou dceru režiséra Vincenta Garenqa s Danielem Auteuilem v hlavní roli.

 • Výběr české kritiky 14/11/16

   Další francouzské filmové novinky uvede pražská část festivalu v soutěžní sekci Výběr české kritiky. Deset snímků z této sekce se bude ucházet o Cenu diváků TV5MONDE. Sekce Výběr české kritiky nabídne například drama Elle režiséra Paula Verhoevena
   v hlavní roli s Isabelle Huppert, dokumentární film Hitchcock/Truffaut, který vznikl z originálních záznamů setkání těchto filmových tvůrců nebo poslední snímek režiséra Alberta Serry Smrt Ludvíka XIV. , kde roli největšího francouzského krále ztvárnil Jean-Pierre Léaud.

 • První vyprodaná projekce: Lagerfeld – Důvěrně 11/11/16

   Sobotní projekce 26/11 filmu Lagerfeld – Důvěrně v Lucerně je vyprodaná.
   Festival a kino Lucerna přidává projekci na neděli 27/11 v 11h.

 • Hosté k Večeru krátkých filmů 11/11/16

   Režiséři Julie Gourdain a Julien Hallard představí své snímky během tradičního Večera krátkých filmů. Julie Gourdain uvede svůj film Závoj ticha, Julien Hallard film Podivíni.

 • Předpremiérové tituly do Prahy přijedou doprovodit jejich tvůrci 10/11/16

   Na 19. Festival francouzského filmu dorazí hned několik delegací francouzských tvůrců.

   Režisérka Stéphanie Di Giusto se zúčastní slavnostního zahájení festivalu v kině Lucerna a po projekci filmu Tanečnice v Kině 35 bude divákům odpovídat na jejich otázky.

   24. listopadu ve 21.00 v kině Světozor osobně uvede projekci filmu Spravedlnost pro mou dceru režisér Vincent Garenq.

   Závěr festivalu bude patřit herečce a režisérce Nicole Garcia, která předstoupí před pražské publikum se snímkem Kameny bolesti dne 28. 11. ve 20:30 v kině Světozor.

   Vstupenky na jednotlivé projekce jsou v prodeji v pokladnách kin Světozor a Kino 35.

 • Fokus Catherine Deneuve 08/11/16

   Fokus Catherine Deneuve přinese výběr pěti snímků z aktuální tvorby této hvězdy francouzské kinematografie doplněný klasickým snímkem François Truffauta Poslední metro. Dále se můžete těšit na filmy Hlavu vzhůru, Neodolatelný muž, Tři srdce, Ve dvoře a Vlastní cestou.

 • Výstava Herečky Kate Barry 07/11/16

   Francouzský institut v Praze představuje výstavu Herečky fotografky Kate Barry. Fotografie budou vystaveny v Galerii 35 Francouzského institutu v Praze od 24. listopadu 2016 do 14. ledna 2017. Výstava je poctou fotografce Kate Barry, dceři Jane Birkin a skladatele Johna Barryho a jejímu velkému fotografickému talentu. A zároveň fotografčina pocta herečkám, většinou francouzským, od těch nejuznávanějších po nejnovější talenty. Tato výsostně „ženská“ výstava se skládá z dvaceti pěti portrétů hereček. Měla být poctou fotografky fotografovaným, ale stala se poctou hereček talentu, jemnosti a pravdivosti díla Kate Barry.

 • Zahajovací film 19. FFF 04/11/16

   19. Festival francouzského filmu bude zahájen projekcí filmu Tanečnice režisérky Stephanie di Giusto, která bude také hostem festivalu. V hlavní roli hvězdy evropských kabaretů éry Belle Epoque se představí francouzská zpěvačka a herečka Soko, dále ve filmu uvidíme modelku a herečku Lily-Rose Depp a Gasparda Ulliela. Film byl vybrán do prestižní soutěžní sekce filmového festivalu v Cannes Un Certain Regard. Film vznikl ve francouzsko-české koprodukci a natáčel se také v Praze.

 • Francouzské gastronomické rendez-vous v pasáži Lucerna 03/11/16

   Ve dnech 24. – 26. 11. se v rámci 19. ročníku Festivalu francouzského filmu uskuteční Francouzské gastronomické rendez-vous. Od čtvrtka do soboty si můžete si v srdci pasáže Lucerna pochutnat na francouzských specialitách oficiálních dodavatelů festivalu. Ochutnejte francouzské sýry od společnosti Fransýr, pečivo od La Petite France, uzeniny z Klobáskárny a vína z vinoték Pas à Pas - Na břehu Rhony a La Cave d’Adrien. Sladkou tečku obstará cukrářství Votre Plaisir a ochutnejte speciality hlavního partnera festivalu Bageterie Boulevard. Zpříjemněte si cestu za filmovými zážitky zastávkou na křižovatce francouzských chutí a vůní.

 • Oficiální znělka FFF 2016 27/10/16

   Tvůrci festivalové znělky:
   Režie a střih: Lenka Hojková
   Post-produkce: RUR
   Výroba DCP: UPP

   Znělka představuje letošní předpremiérové tituly 19. ročníku Festivalu francouzského filmu. Použitá píseň je Hurts od skupiny SX ktera byla použita ve filmu Nocturama Bertranda Bonella.
   https://www.youtube.com/watch?v=boX60wRx4D0

   Zněkla Full HD • Tištěný program 27/10/16

   Programové letáky jsou již k dispozici na Francouzském institutu v Praze a také v ostatních partnerských kinech.
   Program ve formátu PDF je rovněž ke stažení zde: http://www.festivalff.cz/-Praha-

 • Předprodej 20/10/16

   Dnes začíná předprodej vstupenek v Praze i v regionech! Vstupenky lze zakoupit pouze u pokladny kina, ve kterém se projekce koná.

 • Program je on-line 17/10/16

   Webové stránky festivalu jsou nyní kompletní! Naleznete zde program projekcí ve všech pěti městech, synopse filmů s fotkami a trailery. Slejdujte festivalové aktuality!

 • Filmové hity 14/10/16

   Také letos dostanou diváci možnost shlédnout kvalitní snímky francouzké kinematografie z posledních let. Prvním z nich je film režiséra Xaviera Dolanda Je to jen konec světa. Hvězdně obsazený snímek v čele s Gasperdem Ullielem, Nathalií Baye, Vincentem Casselem, Marion Cotillard a Léou Seydoux byl na festivalu v Cannes oceněn Velkou cenu poroty. Druhým, také na letošním festivalu v Cannes uvedeným filmem, je snímek režisérské dvojice bratří Dardennů Neznámá dívka. Slavné herce Juliette Binoche, Valerii Bruni Tedeschi a další v neotřelých hereckých polohách představí film Líná zátoka režiséra Bruna Dumonta. Skvělou zábavu nabízí komedie Bláznivá pětka režiséra Igora Gotesmana. S legendárním hercem Jean Paulem Belmondem se v dokumentu nazvaném Belmondo podíváme na místa, kde vznikaly jeho filmy. Snímek Lagerfeld - důvěrné nás zavede do světa haute couture, tento intimní portrét představí ikonu světového módního průmyslu a hlavního návrháře značky Chanel Karla Legerfelda. Oscarový režisér Luc Jacquet ve svém celovečerním dokumentu Nebe a led popisuje sérii dobrodružných cest francouzského polárníka a vědce Clauda Loriuse na Antarktidu. Ve snímku V sedmnácti zachycuje francouzský klasik André Téchiné dvojici sedmnáctiletých kluků, jejichž vztah začíná školní šikanou, ale postupně se vyvíjí v křehké pouto. Monsieur Chocolat režiséra Roschdy Zema je příběh prvního černošského klauna, který s elegancí sobě vlastní dobyl Paříž. My tři nebo nikdo režiséra, herce a producenta Kheirona je příběhem rodiny o jejich cestě z malé vesnice na jihu Íránu až na pařížskou periferii. Mustang je film mladé režisérky Deniz Gamze Ergüven, jehož děj příběhu se odehrává na severu Turecka a byl s úspěchem promítán jak na festivalu v Cannes, tak na MFF Karlovy Vary. Chybět nebudou ani animované filmy pro děti v českém znění Bella a Sebastián 2 nebo Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek.
   Vše o filmech v sekci Filmové hity.

 • Předpremiéry 11/10/16

   19. ročník Festivalu francouzského filmu uvede dvanáct předpremiérových titulů, jimž vévodí výrazný snímek Kameny bolesti režisérky Nicole Garcia uvedený v hlavní soutěži letošního festivalu v Cannes. V hlavních rolích tohoto dramatu se představí Marion Cotillard a Louis Garrel. Mezi předpremiérami zazáří také francouzsko-český koprodukční snímek Tanečnice debutující režisérky Stéphanie Di Giusto uvedený v Cannes v soutěžní sekci Un certain regard. Velmi očekávaná je předpremiéra životopisného snímku Jacques-Yves Cousteau: Odysea, jež vypráví osudy významného francouzského oceánografa a jeho rodiny. Festival potěší rovněž milovníky animované tvorby filmem Červená želva, který si z letošního festivalu v Cannes odnesl zvláštní cenu poroty v sekci Un certain regard. Diváci se mohou těšit také na originální komedii Špinavej kšeft, jejíž scénář napsal známý francouzský herec Michel Blanc, který spolu s Romainem Durisem ztvárnil i jednu z hlavních postav filmu. Další výraznou předpremiérou je pak rodinné drama Spravedlnost pro mou dceru režiséra Vincenta Garenqa s Danielem Auteuilem v hlavní roli.
   Více o filmech naleznete v sekci Předpremiéry.

 • Nový ročník festivalu 03/10/16

   19. Festival francouzského filmu kromě Prahy tradičně zavítá do Brna, Ostravy, Českých Budějovic a Hradce Králové.

   Hlavní programovou částí festivalu je dvanáct předpremiérových titulů, mezi kterými jsou mimo jiné filmy uvedené na letošním festivalu v Cannes a filmy vysoce ceněné diváky i odbornou kritikou.

   Pražská část festivalu nabídne soutěžní sekci Výběr české kritiky s deseti snímky, které se budou ucházet o Cenu diváků TV5MONDE.

   Fokus Catherine Deneuve přinese výběr šesti snímků z aktuální tvorby této hvězdy francouzské kinematografie dolněný klasickým snímkem François Truffauta Poslední metro.

   Sekce Filmové hity uvede čtrnáct kvalitních filmů z francouzské kinematografie posledních let.

   Na programu nebude chybět ani divácky oblíbený Večer krátkých filmů.

   Pražskou část festivalu doprovodí výstava fotografií Kate Barry Herečky, která v Galerii 35 Francouzského institutu nabídne 25 portrétů významných francouzských hereček. Výstava potrvá až do ledna 2017.

 • Festival francouzského filmu 2016 13/09/16

   19. ročník Festivalu francouzského filmu se uskuteční ve dnech 23. až 30. listopadu 2016